Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie balustrady plastikowe są nieodłącznym elementem wszelkiej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Aby można się było dostać na obszar własnej posiadłości niezbędna jest furta jak również brama wjazdowa.
Naturalnie bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być rzetelnie zrobione bowiem narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć ogrodzenia PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa. Wskutek tego jakie winny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle duża by pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Na ogół przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zwykle są zawieszone nad murkiem furta winna znajdować się trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe by sztachety z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachetek było jednakowej wielkości.

Przy doborze balustrady PVC na plot i bramkę ze sztachetek istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna ewentualnie rozwierana. Ażeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy wziąć w rachubę fakt iż sztachetki z PCV przy bramie winno być na tyle długie aby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furtka ma być zrobiona. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby plotki Winylowe na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa wyglądało jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można wykorzystać do zapełnienia bramy albo furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar