Rabu, 25 Mei 2016

Budowa sztachetki z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego z wyjątkiem kilku wypadków.

Projekotwanie plot z plastiku na plot i furtkę ze sztachet nie zada zezwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu do urzędu prócz szczególnych wypadków.

Plot PVC na plot i bramę sztachetowa nie przewyższające wysokości 2,2 m budowane miedzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania plotki z plastyku na plot i bramkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu powinno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu a także zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych a także jeśli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do budowy ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i bramkę ze sztachet wymagane są specjalne uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy planowane sztachety z plastyku na plot i furtę ogrodzeniowa jest nieprawidłowe z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej ulicy. W przypadku kiedy proponowane plot plastikowe na plot i bramę ze sztachetekprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować otrzymania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar