Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane w mgnieniu oka się destruują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar